bursaokul

Özel Altın Nesil Okulları

Mahmudiye Mahallesi, Lider Sk. No:29, 16400 İnegöl/Bursa 0224 715 24 25

İnegöl’ün ilk özel okulu olan Altın Nesil Okulları, 18.08.1995 tarihinde Kemalpaşa Mahallesinde geçici bir binada eğitim ve öğretime başladı.

02.03.1999 tarihinde Altın Nesil Eğitim A.Ş. çatısı altında bir araya gelen ilçemizin müteşebbis iş adamları Altınnesil’lere sahip çıktılar. Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın daha iyi bir eğitimi için yeni ve modern ilköğretim binası kısa sürede inşa edildi.

Altın Nesiller 14.02.2000 tarihinden itibaren kendi binasında eğitime başladı. 02.08.2001 tarihinde Anadolu lisesi Altın Nesil ailesine kazandırılırken, 2003 mayısında başlayan lise inşaatı 2003-2004 eğitim dönemine yetiştirilerek Altınnesil’lerin hizmetine sunuldu.

Daha iyi bir ortam ve çevre için 2004 Temmuz’unda başlayan çalışmalar sonucunda 2004 Eylül’ünde çevre projesi tamamlanarak hayata geçirildi.

Altın Nesil Okulları’nda anasınıfından itibaren düşünen,konuşan,sorgulayan, ,milli değerlere sahip,sanatsal ve kültürel yetenekleri gelişmiş,öğrenmeyi seven,sevilen,umut edilen,başarılı bir nesil yetişiyor.

Vizyonumuz

Öğrencilerimizi ;

* Çağın ve teknolojinin imkanlarından yararlanarak bilgiye ulaşmanın yollarını öğrenmiş,

* Köküne bağlı ancak gözü daima gelecekte olan,

* İnsanlığın kazanımlarını ve evrensel değerlerini özümsemiş, ulusal değerleri benimseyen ve bu değerlere katkı sağlayan bireyler olarak yetiştirerek özel okullar arasında tercih edilen bir kurum olmak.

Misyonumuz

Bütün çalışmalarımızın merkezinde öğrencilerimiz vardır.

* Biz öğrencilerimize değer verir ve onları destekleriz.

* Kendimize ve birbirimize güveniriz.

* Sevgi dolu,hoşgörülü ve anlayışlıyız.

* Farklı yeteneklerimizle çoşkulu ve verimliyiz.

* Yönetici-öğretmen-öğrenci-aile iletişiminde güven oluştururuz. Her öğrencimizin farklı özellikler taşıdığına ve bu farklılıkların mükemmel birer zenginlik kaynağı olduğuna inanırız.

* ”Hayatta en gerçek yol göstericinin bilim olduğu” inancını ilke edinerek geleceğe doğru adımlar atan altın nesiller yetiştirmek için çalışırız.

Öğrenci Değerleri

Altın Nesil öğrencisiyim; Düşünür, sorgular, sorarım. Sorumluluklarımın farkındayım ve fark ettiririm. Kendime güvenir, olumlu düşünür, yaşam boyu kendimi geliştirmeyi hedeflerim. Altın Nesil öğrenci kimliğimi yaşam boyu kendime rehber edinirim. Okul içinde ve dışında Altın Nesilli olduğumu davranış ve Düşüncelerimle gösterir ve buna inanır, Kendimle ve toplumla barışık, Ön yargılardan uzak, Farklılıklara saygılı, Geçmişten güç alıp geleceğe yönelen, Özgür ve evrensel düşünen, Milli,manevi ve ahlaki değerlere bağlı, Dürüstlüğü ilke edinen, Araştırmacı bir ruha sahip, Sosyal gelişimi önemseyen, Yaşam boyu öğrenmeyi benimseyen, Farklı olduğumun farkında olan bir bireyim.

Öğretmen Değerleri

Bizler Altın Nesil Öğretmenleri olarak: Vazgeçilmez ilkelere sahibiz. Eğitimdeki yaklaşımlarımızda dürüstlüğü, adaleti, takım ruhunu, saygıyı benimseriz Öncelikle öğrenmeyi öğretmeyi amaçlarız. Altın Nesil ruhuyla hareket ederiz Öğretmenlik yaşam biçimimizdir Mesleğimiz gereği düşünür, sorgular, araştırırız. Gelişmeye açığız, geleceği planlarız. Farklılıklarımızı bütünlük içinde eritiriz. Atatürkçü düşünceyi ilke ediniriz. Daima enerjik, istekli, dikkatli ve güler yüzlüyüz. Her düşünce ve olaya ön yargısız, nesnel yaklaşırız. Görevimizde vicdanımız ön plandadır. Toplum geleceğinin elimizde olduğunun farkındayız. Dinler, tamamlar, bütünler yol gösteririz. Düşündürür ve üretiriz. Olumlu düşüncenin sorunları aşacağına inanırız. Bütün bu unsurları sevgi potasında eritir ve uygularız.