bursaokul

Özel Marmara Grup Okulları

Fethiye Mahallesi. Ata Caddesi Yeni Pazar Sokak No:12/B Nilüfer / Bursa 0224 441 34 41

Özel Marmara Grup Okulları

 

Bilim’in temelleri eğitim ve öğretimin önemini kavramış, değişik meslek gruplarına ait yaklaşık 80 kişinin ekonomik katılımıyla 1997’de atıldı. Okulumuz Özel Marmara Grup Okulları tarafından eğitime hizmet vermek amacıyla kuruldu. Bursa’da 1998-1999 eğitim-öğretim sezonuna kapılarını açan okulumuz güçlü kadrosuyla, eğitim kalitesiyle, okul olmanın ötesinde sıcak bir aile ortamı ile adını başarılara yazdırmıştır.

Her geçen yıl öğrencilerimizin başarı grafiği, açık ve net olarak yükselmiştir.2004 -2005 eğitim-öğretim yılı sonunda mezunlarımız Anadolu ve Fen Liseleri’ne giriş sınavlarında oldukça başarılı sonuçlar aldılar. 33 mezunumuzdan 29’u Anadolu ve Fen liselerini kazanarak ciddi bir başarıya imza atmıştır. 2005-2006 OKS’de %95’e ulaşan başarımız, 2006-2007 öğretim yılında ise %100 ‘e ulaşmıştır. Okulumuz son yıllarda SBS başarımızı Türkiye ortalamasının üzerinde tutarak başarı grafiğini hep yükseklere çıkarmıştır. 2011-2012 Eğitim-öğretim yılında hizmete başlayan Atakent-Halkalı kampüsümüz ise bilgisini hayatına yansıtan, dürüst, çalışkan ve ahlaklı, öz değerlerini benimsemiş, bu değerlere karşı saygılı, kendine güvenen, uyumlu, sahip olduğu hakların farkında olan ve onları koruyan, ülkesinin köklerini iyi bilen, bugünü ve geleceği iyi planlayan öğrenciler yetiştirmektir.

Ortaokul ve Lisesi bulunan okulumuzda tüm okulların giriş, çıkış ve bahçeleri ayrı olarak düzenlenmiştir. Mimarı olarak Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi mimarı tarzı hâkim olan okulumuz, uluslararası standartlarda hazırlanmıştır. Sınıflardan laboratuvarlara, atölyelerden drama salonlarına, spor salonlarından yarı olimpik yüzme havuzuna ve özel iklimlendirmeye kadar fiziki tüm koşulların çok üstünde olan okulumuz eğitim-öğretim kompleksi olarak öğrencilerimize sunulmuştur.

Okulumuzda fizik, kimya, biyoloji, fen ve teknolojinin alan araştırmaları bilimsel araştırma laboratuvarlarında gerçekleştirilmektedir. Kulüp proje odaları, sanat atölyeleri, animasyon,3d gösterim salonlarının yanında basketbol, futbol, eskrim, çim saha alanları mevcuttur. Her derslikte akıllı tahtalar, sinevizyon uygulamaları bulunmaktadır. Özel AR-GE birimi, Ölçme-Değerlendirme Merkezi okulumuz kapsamında ayrı bir öneme sahiptir.

Özel Marmara Grup Okulları’nın eğitim-öğretim kadrosu mesleğine kedini adamış olan, alanının en iyisi, yenilikçi, bilgi çağının gereği olan bilgi teknolojisinin değişimlerini yakından takip eden ve bu değişikleri eğitime aktarabilen, öğrencileri ve ebeveynleri ile iletişimi en üst seviyede tutan profesyonel eğitim kadromuz bulunmaktadır.