bursaokul

Özel Gursu Ekol Koleji

Ş.Cüneyt Yıldız Cad. No:8 16580 Gürsu / BURSA 0224 371 00 90

2015’te kurulduğu günden itibaren, Ekol Koleji Türkiye’de eğitimde mükemmelliği hedeflemiştir. Günümüzde Ekol Koleji, Türkiye’de ve uluslararası düzeyde, farklı alanlarda sosyal ve kültürel roller üstlenen vatandaşlar ve liderler olarak işlev yapacak,Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı, azimli, beceri ve kavrayış sahibi gençler mezun etmeyi amaçlamaktadır.

Bu amaç doğrultusunda Ekol Koleji, yetenekli ve istekli öğrencilerin yüksek bir akademik düzeyi hedeflemesine, İngilizce ve Türkçe dillerinde akıcılık kazanıp bu dilleri iyi öğrenmesine olanak verecek bir akademik programı benimsemiştir. Programın hedefi öğrencilerin açıkça, içten ve yapıcı biçimde iletişimde bulunma istek ve yeteneğini geliştirebilmek ve geniş bir uluslararası görüşü benimsemelerini sağlamaktır. Öğrenciler hayatları boyunca öğrenmeyi sürdürmeye, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeye ve 21.yüzyılda başarılı olabilmek için hayati bazı bilgileri öğrenmeye özendirilmektedir.

Ekol Koleji, ders içinde ve derslerin ötesinde, öğrencilerine dürüstlüğe değer vermeyi, demokratik özgürlüğün sorumluluk bilincine bağlı olduğunu ve diğer kişilerin gereksinimlerine, haklarına ve mülkiyetine duyarlı ve saygılı olmalarını öğretmeyi misyon edinmiştir.

Ayrıca akademik ve müfredat bağlantılı faaliyetlerle, öğrenciler eğitim ve araştırma, teknoloji, resmi konular, sosyal hizmetler, ticaret ve sanat dalları gibi konularda topluma katkıda bulunmalarına olanak verecek bireysel ilgi ve becerileri geliştirmeyi misyon edinmiştir.