bursaokul

Özel Emine Örnek Eğitim Kurumları

Ömerbey Mahallesi, Eğitim Sk. No:2, 16940 Mudanya/Bursa 0224 549 16 00

Özel Emine Örnek Okulları ( İlkokul, Ortaokul, Lise ) Bursa’da Bademli yöresinde 70 dönüm, Özel Emine Örnek Ataevler Anaokulu ise 2008 yılında 2 dönüm üzerine kurulmuştur. 1998 yılında İlköğretim ‘ e 150 öğrenci 25 öğretmen ile başlamış, bugün 1550 öğrenci , 200 öğretmen kadrosuyla başarılı eğitim çizgisini sürdürmektedir.
İlköğretim Okulu ve Ana sınıf ile sektördeki hayatına 1998 yılında adım atan okulumuzun bünyesine 2004-2005 öğretim yılında Anadolu Lisemiz de katılmıştır. Okullarımız bir aile limited şirketine ait olup, akademik ve sportif açıdan Türkiye ‘de büyük başarılar ve dereceler elde etmiştir.
İlk kurulduğunda sadece A bloku daha sonra ki yıllarda B bloku , 2003 yılında da kapalı ve açık spor tesislerinin yapılmasıyla okulumuz bir eğitim kampüsü haline dönüşmüştür.
Okulumuz vizyonu gereği ; İlköğretimde belirlediği kriterlere göre öğrenci seçmekte olup, liseye Orta Öğretim Kurumları Seçme ve Yerleştirme (OKS) sınavlarına göre öğrenci almaktadır.
Okul, Milli Eğitim Bakanlığının Özel Öğretim Kurumları yasa ve yönetmeliğine göre yönetilmektedir. 2001-2002 eğitim yılından itibaren hızlı büyüme , Milli Eğitim Bakanlığından gelen genelgeler ve kurumsallaşma ihtiyacının da belirlenmesiyle Toplam Kalite Yönetimi (TKY) çalışmalarına başlamıştır.
Aynı yıl, eğitim – öğretim yılının ilk öğretmenler kurulu toplantısında okul gelişim yönetim ekibi (OGYE) ve tüm diğer organları gönüllülük esasına göre oluşmuştur. OGYE organlarından biri olan kalite kurulu, çalışanların temel bilinçlendirme eğitimlerini alması için bir eğitim planı yapmış ve hemen uygulamaya koymuştur.Bu eğitimler halen sürdürülmektedir. 19.10.2005 tarihinde okullarımız KALDER ile ulusal kalite hareketi
(UKH) ile iyi niyet bildirgesini imzalayarak UKH ‘ a katılmışlardır.

KURUMSAL MİSYONUMUZ
 Gelişim ve değişim süreçlerine ayak uydurabilen,
 Ulusal kültürümüzle evrensel kültüre ve bilimselliğe varabilen,
 Atatürk ilke ve düşüncelerini özümseyen,
 Okuyan, sorgulayan ve çözüm üretebilen,
 Özgüveni gelişmiş, dürüst, duyarlı, sorumluluklarını bilen,
 İnsan haklarına dayanan, farklılıklara saygılı,
 Kendisi ve çevresiyle barışık, iletişimi güçlü,
 Spora ve sanata yaşamında yer veren, doğayı seven,
 Birden fazla yabancı dil becerisini etkin bir şekilde kullanabilen
 Üst eğitim kurumları için gerekli bilgi ve becerileri kazanmış aktif bireyler yetiştirmek.

KURUMSAL VİZYONUMUZ
Sürekli gelişen eğitim sürecinde, ulusal ve uluslarası düzeyde, üstün nitelikleri ile öncü , örnek bir kurum olmak.