bursaokul

TED Bursa Koleji

Mürsel Köyü 21. Yüzyıl Caddesi No:17 Mudanya BURSA 0224 549 21 00

Mustafa Kemal, 1 Kasım 1925’de TBMM açılışında yaptığı konuşmada, eğitimde istenen seviyeye ulaşmak için özel girişimin çalışmalarına ihtiyaç olduğunu belirtmiştir. Bu doğrultuda 1928’de doğmuş, 12 Aralık 1939’da dernek statüsü edinmiştir. İlk adı Türk Maarif Cemiyetidir. 1946 yılından itibaren Türk Eğitim Derneği adını almıştır. Dernek Tüzüğü’nün ikinci maddesinde belirtildiği gibi ‘Cumhurbaşkanı, Türk Eğitim Derneğinin yüksek koruyucusudur.’Dernek sivil toplum kuruluşu olarak eğitim alanında faaliyet gösterdiği gibi yeterli maddi olanağa sahip olmayan ahlaklı, anlayışlı ve çalışkan Türk çocuklarının eğitimlerini desteklemekte, bununla beraber Türk eğitim hayatına maddi ve bilimsel katkılar sağlamaktadır.

İnsan haklarına saygılı, çevresine duyarlı, kişisel ve kültürel farklılıklara hoşgörüyle yaklaşan, dünya çapında bilgiye ulaşabilecek becerilerle donatılmış, barış ve birlik anlayışına sahip öğrenciler eğitmek ve yetiştirmek okulun felsefesidir.

Modern donanımlara sahip, 24 kişilik sınıflarda, İngilizce ağırlıklı eğitim veren, eğitim ve öğretimin yanı sıra sosyal, sanatsal, kültürel sportif ve çevreci yapılar ile çağdaş bir eğitim kompleksi olan TED Bursa Koleji, Mürsel Köyü, Bademli deresi mevkii, 21. yüzyıl caddesi üzerindedir. Anaokulu, İlköğretim, Lise, Yemekhane binaları ile istenildiğinde üzeri ve yanları açılabilen kapalı yüzme salonu, fitness salonu, koşu bandı, bale salonu, jimnastik salonu, voleybol- basketbol sahaları, kafeteryası bulunan spor kompleksine sahiptir. Okul bahçesinde ayrıca suni çim futbol sahası ve öğrencilerin eğitim alanından uzakta otoparkı mevcuttur.

TED Bursa Koleji Anaokulu’nda eğitim görmek üzere :

4 Yaş Grubu için (Kg4): 36 ayını tamamlamış (Güzelbiryer Anaokulu),
5 Yaş Grubu için (Kg5): 48 ayını tamamlamış,
6 Yaş Hazırlık (K6) Grubu için ise 60 ayını tamamlamış öğrenci adayları, ön görüşme ve mülakat sonucuna göre kayıt olma hakkına sahip olurlar.

Günlük rutin: Sabah 8:30’da başlayan eğitim öğretim süreci 17:00’ya kadar devam eder.

TED Bursa İlköğretim Okulu, hedeflere ulaşabilmek için sadece akademik donanımlı öğrenciler yetiştirmek yeterli olmayacağını ilke ediniyor. Buradan kaynaklı olarak uluslararası eğitim programlarına önem veriliyor. Bu bilinçle yola çıkan kurum ‘yaşam için eğitim’ felsefesi ile IBO programına hazırlık amacıyla IB’nin orta yıllar programı olan MYP eğitim yaklaşımını ilke edinmiştir.

TED Bursa Lisesi, bazı derslerin eğitimini, İngilizce ile yapan Özel Anadolu Lisesi statüsünde eğitim veren, öğrencilerini bilgi ve iletişim çağına her yönüyle donanımlı biçimde yetiştiren bir kurumdur. Lisede öğrencilere Uluslararası Bakalorya Organizasyonu (IB) çerçevesinde Diploma Programı (DP) uygulanmaktadır.