bursaokul

Özel Ömer Amca Anaokulu

İvazpaşa Mahallesi, 3. Hamam Sk. No:2, 16040 Osmangazi/Bursa 0537 732 74 71

MİSYONUMUZ – VİZYONUMUZ

Çocukluk, yeni keşiflerin, tertemiz duyguların, safi sevgilerin meydanı. Bu meydanı alabildiğince güzelliklerle, güvenle, sevgiyle ve bilgiyle doldurmaya talibiz…

AMACIMIZ;
İnsanı ve kâinatı seven, farklılıkları zenginlik olarak gören, toplumsal duyarlılıkları olan bireyler yetiştirmek.
-1-Özbakım becerileri kazanmış
-2-Sorumluluk alan
-3-İç disiplini olan
-4-Özgüveni ve özsaygısı gelişmiş
-5-Kendini ifade edebilen
-6-Ana dilini iyi kullanabilen
-7-Yabancı dil konuşabilen
-8-Araştıran, sorgulayan
-9-Bağımsız davranabilen fakat ekip ruhuyla hareket eden
10-Bilime, sanata ilgili, kültürel değerlere sahip çocuklarla yeni bir dünya hedefliyoruz.

Miniklerimiz Bize Emanet..

Yerleşim Alanımız

Kreşimiz çalışmalarını, özenle restore edilmiş tarihi binamızda sürdürmektedir. Binamızda oyun salonları, açık ve ferah sınıf alanları, uyku odaları, oyun alanları ve 3sınıf şeklinde kullanılan eğitim alanları, yemek salonları olarak düzenlenmiş bölümlerden oluşmaktadır.

Etkinliklerimiz

Okulumuz programında yer alan; atık ve pil ayrıştırma, geri dönüşüm, kâinattaki denge ve düzenin farkına varmayı hedefleyen araştırma inceleme faaliyetleri, ağaç dikme, çevreyi temiz tutma çalışmaları ile çocuklarımıza ekolojik dengenin içinde doğru yer alma bilinci aşılanmaya çalışılmaktadır. Yaşam zenginliklerini arttırmayı hedefleyerek düzenli olarak müze, sinema, tiyatro, diş hekimi, fırın, pazar alanları, postane, eczane, kütüphane ziyaretleri gerçekleştirilmektedir.

Çoçuk Merkezli Eğitim Programımız

Çocuklarımıza yıl içinde yeterli eğitim fırsatlarıyla zekâ tipleri ve sevgi dilleri belirlenerek etkin öğrenme, kolay iletişim sağlanmaktadır.

Eğitim Sistemimiz

Ömer Amca Anaokulunda uygulanan eğitim programı, çocukların bütün gelişim alanlarını zengin öğrenme ortamlarıyla destekleyen dünyada etkisi kanıtlanmış programların sentezlenmesi ve kültürümüze uyarlanmasıyla oluşturulmuştur.

Beslenme

Çocukların öğrenme potansiyellerinin gelişmesinde dengeli bir beslenmenin çok önemli bir rolü vardır. Kötü bir beslenme çocuğun öğrenme becerisini ve zekâ seviyesini direkt olarak etkilemektedir. Çocuğun öğrenme potansiyelini artırmayı hedefleyen ve zihinsel gelişiminin sağlıklı olmasını isteyen her programın önce çocuğun beslenme programını iyileştirmesi gerekmektedir.

Servisimiz

Servislerde çocuklarımıza okulumuz öğretmenlerinin eşlik ettiği güvenli bir ulaşım sağlanmaktadır. Araçlarda; -Emniyet kemeri -Pencere korunakları -Otomatik kapı -Konforlu koltuklar -Öğrencilere ferdi hayat sigortası bulunmaktadır.